top of page

ZERO WASTE

žít bez odpadu

Workshopy ve SVĚT-HUB

 

Pojďme si zkusit a zažít ZERO WASTE – bezodpadový životní styl hned teď v praxi! V našem coworkingovém prostoru organizujeme v červnu sérii tří workshopů navazujících na konferenci a setkání s Beou Johnson, která proběhne 7. června v Národní technické knihovně v Dejvicích, kterou iniciovala nezisková organizace Bezobalu. Na workshopech ve SVĚT–HUB se dozvíte, jak prakticky uchopit své návyky v domácnosti i mimo ni v duchu zero waste, tedy minimalizování odpadu krok za krokem doma i jinde. Existuje dost velká pravděpodobnost, že odejdete s inspirací a návodem na cestu, jak mít lepší a komplexnější pocit z každodenních činností, zjednodušíte si život a budete ho žít naplno.

14.6. Zero Waste: NÁKUP/VAŘENÍ/KOMPOSTOVÁNÍ
 

První z workshopů je věnován jídlu, kuchyni a kompostování. Experti na slovo vzatí vám prozradí svoje triky z praxe a ukáží třeba to, že ne všechno, co v kuchyni vyhazujete, je odpad! Pochopíte, jaké benefity má zero waste pro vás, vaší rodinu a všechny ostatní. 

 

NA WORKSHOPU SE TAKÉ DOZVÍTE:

Proč je super žít zero waste?

Kde shánět šikovně potraviny bez obalového zatížení?

Jak ne/náročné může být zřízení bezodpadové kuchyně!

Jak a kde mohu kompostovat a co?

Jak i jen malé změny v každodenním životě zvládnout udělat velký rozdíl?

Jestli je mrkvová nať skutečně na vyhození! :)

CO SI ODNESETE:

Vlastnoručně vyrobeného pomocníka do kuchyně, co vás navnadí a inspiruje jít dál a dál.

MÁM SE NA WORKSHOP PŘIPRAVIT?

Přineste si malou zavařovací skleničku od hořčice nebo přesnídávky.

PRO OBČERSTVENÍ

těla i ducha bude připravena domácí limonáda, domácí lahodné zákusky s láskou a sezonní ovoce.

KAŽDÝ WORKSHOP VEDOU 2 ZKUŠENÍ LEKTOŘI:

TOMÁŠ HODEK ředitel neziskové organizace Ekodomov se věnuje problematice péče o půdu a kompostování více než deset let a dá se říct, že nikdo v České republice neučinil pro popularizaci kompostu tolik jako on. Dlouhotrvající osvětová kampaň vyústila ve stovky spolupracujících škol, obcí a firem, které využívají výukové materiály z dílny Ekodomova, pravidelně si objednávají osvětová divadla či jiné programy a stále častěji i kompostují či vermikompostují.

 

HANA HRSTKOVÁ žila více než dekádu v zahraničí a navštívila téměř čtyři desítky zemí na pěti kontinentech. Zažila úžasné přírodní scenérie i zničenou přírodu. Proto se rozhodla plně se věnovat podpoře "biologické udržitelnosti" na osobní i profesní úrovni. Podílí se na ekologických projektech a zajímá se o udržitelný životní styl, pro jeho procvičování založila cookingtochangetheworld, kde si můžete vyzkoušet nejen lahodné rostlinné vaření, ale třeba i textilní upcyklování.

KAPACITA WORKSHOPU: 16 osob

START 18h konec 21h ve SVĚT–HUB

WORKSHOPY ZAKOUPÍTE ZDE

Facebook event

 

 

 

21.6. Zero Waste: DOMÁCNOST/DROGERIE

Druhý ze série workshopů zaměřený na domácnost a kosmetiku povedou zkušené lektorky Martina Kročilová (loveyourhome.cz) a Petra Seidlová (Liška Mazaná) zabývající se výrobou domácí kosmetiky a drogerie. V teoretické části se od Martiny dozvíte, jak svou domácnost hravě nastavit na bezodpadovou krok za krokem. V praktické části si pak vyrobíte prací prášek a zubní pastu s Petrou a Terezou.

NA WORKSHOPU SE DOZVÍTE:

Proč je super žít zero waste?

Jak i jen malé změny v každodenním životě zvládnout udělat velký rozdíl?

Jak se připravit na nákupy, abychom si domů nenosili odpad?

Jak zrušit koš v koupelně, protože už zkrátka vůbec nebude potřeba?

Jak uklízet a prát bez špatné chemie?

Jde vyrábět přírodní kosmetika i doma?

S jakými překážkami na cestě k zero waste se můžete potkat v České republice?

Že to není žádný životní styl jen pro hippies a hipstery, ale pro kohokoli, kdo chce a má chuť udělat pro sebe, svou rodinu i tuhle planetu něco dobrého. Fakt se není čeho bát, otestováno na vlastní kůži. :)

 

CO SE NAUČÍTE:

Pro každou oblast vašeho domova, ať už je to koupelna, kuchyň nebo péče o tělo, se dozvíte plno praktických tipů a vychytávek, které vám vaši cestu k Zero Waste hodně ulehčí.

Společně si zkusíme vyrobit i jednoduchý ale za to účinný prášek na praní.

 

CO SI ODNESETE:

Vlastnoručně vyrobený prací prášek a zubní pastu a chuť jít dál ! :)
Rady a možnosti k Zero waste cestě, které lektorky za poslední 2 roky posbíraly!

Skvělé zážitky z inspirativního sekání!

MÁM SE NA WORKSHOP PŘIPRAVIT?

Přineste si malou zavařovací sklenici od hořčice nebo přesnídávky a malou nádobu na pastu.

PRO OBČERSTVENÍ

těla i ducha bude připravena domácí limonáda, domácí lahodné zákusky s láskou a sezonní ovoce.

Každý workshop vedou 2 zkušení lektoři, na setkání s nimi se nezapomíná!

Materiál v ceně

 

LEKTORKY:

MARTINA KROČILOVÁ pochází ze Zlína a posledních 7 let bydlí v Praze s průběžnými zastávkami různě po světě. Každá z jejich cest v zahraničí ji naučila vážit si toho, co má a domov pro ni znamená mnohem více, než kdykoliv předtím. Založila projekt Love Your Home, který pomáhá lidem tvořit šťastný a spokojený domov díky organizování domácnosti a Zero Waste. Všechno, co v životě dělá, se snaží dělat s láskou a úsměvem na tváři. Píše o tom na blogu inspiruj.me, který je její paletou života. Ráda ostatním lidem přináší radost a inspiruje je. Ve volném čase dělá sportovní gymnastiku nebo tvoří. Ať už je kdekoliv, nikdy si nezapomíná plnit své sny.

PETRA SEIDLOVÁ a TEREZA MÁČELOVÁ alias Liška mazaná: Záleží jim na kvalitních ingrediencích, skvělých výrobcích i příjemné atmosféře na kurzech. Učí vyrábět si kosmetiku i ekologické čisticí prostředky, od pleťové vody, po prací prášek. Předávají znalosti, které roky sbírají z knih, blogů a článků. Všechny recepty testují na vlastní kůži.

KAPACITA:16

START 18h konec 21h ve SVĚT–HUB

WORKSHOPY ZAKOUPÍTE ZDE

Facebook event

 

28.6. Zero Waste: FASHION/UDRŽITELNĚ CHIC

 

 

Na posledním workshopu udržitelně chic se podíváme do svého šatníku a s odbornicemi na slovo vzaté probereme, co skutečně potřebujeme a bez čeho se obejít!

 

NÁVRHÁŘKA A ODĚVNÍ KOUČKA Kamila Vodochodská pomůže sestavit si základní okruh oblečení, jak sestavit eko-šatník v souladu s vaší osobností, též jak prodloužit životnost textilu a textilních materiálů. Tyto poznatky uvedeme do praxe pomocí interaktivních ůkolů. S Luckou Poubovou budeme pokračovat a vyrobíme si třeba trendy tašku z recyklovaných materiálů, na kterou budete pyšní!

CO SE NA WORKSHOPU DOZVÍTE:

Praktické rady, jak se o své oblečení a konkrétní materiály starat. Kde nakupovat, konkrétní typy, vycházející z praxe. Kde se oblečení zbavovat a jak nakládat s přebytečným textilem.

CO SE NAUČÍTE:

Sestavit svůj udržitelný chic šatník.

CO SI ODNESETE: Návrh k sestavení vašeho eko-šatníku a vlastnoručně vyrobenou nákupní tašku/kabelku či nákupní košík na kolo.

POZOR, KAPACITA WORKSHOPU OMEZENA!

LEKTOŘI:

KAMILA VODOCHODSKÁ: Textilní a oděvní návrhářka a specialistka, aktivní fashion coach pro klienty jednotlivce. Jako konzultantka (pře)nastavování strategií pro módní brandy, se pohybuje na poli módy téměř 10 let. V tématech jako protřídění šatníku a módní udržitelnost je jako doma!


LUCIE POUBOVÁ: vystudovala textilní marketing na Technické univerzitě v Liberci. Spoluza-kladatetelka Žižkov fashion flea marketu. Vyznavačka zero waste životního stylu, průvodkyně po seconhandech a bleších trzích. Představitelka konceptu “UDRŽITELNĚ CHIC”

Materiál v ceně.

KAPACITA:14

START 18h konec 21h ve SVĚT–HUB

WORKSHOPY ZAKOUPÍTE TADY

Facebook event

 

Konference BEZOBALU O ZERO WASTE

                                                                      

Více o konferenci, která se koná v NTK najdete zde

bottom of page